Porto

Douro - Porto og Nord-Portugal


Porto er kjent for, og absolutt preget av, å være verdens 'portvin hovedstad'. Og det blir mange muligheter til å prøvesmake god vin på dette cruiset. På elvecruise seiler du fra sjarmerende Porto, oppover den vakre Dourodalen og helt til grensen av Spania: Herfra arrangeres utflukt til den spanske byen Salamanca som står på UNESCOs verdensarvliste med arkitektoniske minnesmerker fra romersk, arabisk og kristen tid.

 

Våre elvecruise på Douro for reiser på egen hånd:

Douro med CroisiEurope

 

Våre elvecruise på Douro med norsk reiseleder:

Douro med CroisiEurope

Douro med DouroAzul

 

» Ta kontakt med våre dyktige reisekonsulenter for hjelp til å planlegge din elvecruiseferie.


» Bestill vår store 2010 Elvecruisekatalog for mer informasjon!



Elvecruise på egen hånd

Douro: Nord-Portugal og Salamanca

Douro renner gjennom Portugals vakreste vinlandskap, med bratte fjellsider, frodige vinmarker og tradisjonsrike byer. Utflukten til den spanske middelalderbyen Salamanca er et av høydepunktene på cruiset.

 

Skip: Infante D'Henrique
Standard: 4*
Rederi: CroisiEurope
Antall passasjerer: 142

 

Infante D’Henrique er eid av det franske rederiet CroisiEurope, som er kjent for sitt vel­smakende franskinspirerte kjøkken. Drikke­varer (husets vin, øl, juice, mineralvann og kaffe/te) er inkludert til måltidene. Felles­områdene er lyse og moderne og inkluderer restaurant, salong og bar, resepsjon, suvenirbutikk og et stort soldekk. Informasjonen om bord gis på både fransk og engelsk.
Alle lugarene er utvendige og har bad med dusj og toalett, hårtørker, telefon, TV, radio, minisafe og aircondition. Størrelsen er cirka 13 m². Vinduene på midtdekk og øvre dekk kan åpnes. Lugarene har enten smal dobbeltseng eller to senger som kan settes sammen til en dobbeltseng.


8 dager/7 netter: Porto - Braga - Régua - Vila Real - Barca d'Alva - Salamanca - Ferradosa - Pinhão - Lamego - Porto

 

Pris fra kr 13 450 pr. person i delt dobbeltlugar

 

Prisen inkluderer:

  • 7 netters cruise i ønsket kategori
  • Havneavgifter
  • Helpensjon f.o.m. middag første dag til frokost siste dag
  • Drikkevarer til måltidene (vin, øl, mineralvann, juice, kaffe/te)
  • Syv utflukter iht. program
  • Fly Oslo-Porto t/r med Lufthansa
  • Flyskatter

 

» Klikk her for å åpne en PDF av Elvecruiseprislisten for 2010.


» Ta kontakt med våre dyktige reisekonsulenter for hjelp til å planlegge din elvecruiseferie.

 

Infante D'HenriqueInfante D'Henrique - lugarInfante D'Henrique - restaurant

Tilbake til toppen

 

Sist oppdatert: 01-des.09