River Cloud
River Cloud - elvenes Orientekspress
Elvecruiseskipet River Cloud II er en attraksjon i seg selv. Det er ikke det største eller mest prangende blant elvecruiseskipene i Europa, men har en eleganse og stil som gjør at det skiller seg fra de andre. River Cloud II er et flytende femstjerners hotell, som minner om det gode liv i tidligere tider da ferie- og utenlandsreiser var et viktig pusterom fra hverdagslivets trivialiteter for overklassen.
Eksklusivt og elegant interiør
River Cloud II ble bygget i 2001 etter gamle håndverkstradisjoner med eksklusive materialer. Skipets middelhavsstil er mest synlig på promenadedekket, med lyse trepaneler, elegante stoffer og detaljer i gull som minner om et italiensk palazzo. Panoramavinduene i restauranten, salongen, baren og biblioteket slipper inn lyset og gir flott utsikt til landskapet som glir forbi. Fra resepsjonsområdet går man ned en elegant trapp til Cabin dekk med 30 lugarer. Her ligger også skipets butikk.
På det romslige soldekket kan du velge mellom dekkstolene nær broen, solsengene med utsikt mot den passerende elvebredden eller andre hyggelige sitteområder. Det er fritt frem å se over kapteinens skuldre mens han navigerer skipet. Nyt livet i en dekkstol med en god bok og en forfriskende drink eller du kan utfordre dine medpassasjerer til en runde shuffleboard eller et slag sjakk på det store utendørs sjakkbrettet. Om bord på River Cloud II er det lett å føle seg hensatt til tiden da den europeiske overklassen reiste med stil og komfort gjennom Europa.
Uforglemmelige måltider
Et av høydepunktene på River Cloud II er maten. Fra tidlig morgensnacks i salongen eller på soldekket, til en rikholdig frokostbuffet, lunsj, ettermiddagste, gourmetmiddag og lett kveldssnacks. Til lunsj og middag blir det servert utsøkte viner, øl eller mineralvann – alt inkludert i cruiseprisen. I lugaren fylles fruktkurven daglig, og setter du skoene utenfor lugaren om kvelden, er de nypusset neste morgen. I løpet av en uke om bord på River Cloud II blir du garantert skjemt bort – med førsteklasses service, luksuriøs innkvartering, tilbud om interessante utflukter og utsøkte måltider. Kort sagt – en opplevelse for livet!
Seilingsruter 2010
River Cloud II har et variert program i 2010 med ulike seilingsruter på Donau og Rhinen. De fleste cruisene har en varighet på syv netter, men noen få cruise er på seks, åtte eller ni netter. Seilingsrutene varierer fra uke til uke.
» Klikk her for å åpne en PDF med 2010 seilingsplan og priser
» Ta kontakt med våre dyktige reisekonsulenter for hjelp til å planlegge din elvecruiseferie med River Cloud.
