Lunsj
I dag blir du en mye bedre vinsmaker!
Utreise fra Oslo eller Bergen til Porto. Fra flyplassen setter vi kurs mot Douro – et landskap som kan ta pusten fra deg! Landskapet står på den eksklusive verdensarvlisten, og med rike muligheter for uforglemmelige vinopplevelser.
Vi skal til Quinta do Crasto, halvannen times kjøring fra flyplassen og rett ved bredden av elven Douro mellom Régua og Pinhão. Det er tid for litt historie når Ingvild Tennfjord tar mikrofonen for å gi oss en innføring i portugisiske viner. Du får også konkrete oppgaver til dagens vingårdbesøk, slik at du øker kunnskapen din enda noen hakk.
Quinta do Crasto er 135 hektar stor, hvorav 74 hektar er vinmark. Eiendommen har vært i familien Roquettes eie i mer enn et århundre og drives nå i fjerde generasjon. Men i likhet med de fleste eiendommer i Dourodalen, dateres også denne langt tilbake i tid – til år 1615. Quinta do Crasto har i dag en stor produktlinje, alt fra hvite og røde Douro-viner til førsteklasses portviner og olivenoljer. Det er Douro DOC-viner Quinta do Crasto er kjent for både hjemme og i utlandet, og som de har mottatt flere utmerkelser for.
Med utsikt over elven Douro skal vi nyte lunsj på vingården, selvfølgelig akkompagnert av deres utsøkte viner. Hvordan finner du ledetrådene i vinen? Hvordan gjenkjenner du kvalitet? Det vil Ingvild Tennfjord lære deg noe om i løpet av denne lunsjen. Etter denne smakingen står du langt bedre rustet for å virkelig forstå omvisningen hos kvalitetsprodusentene – både denne og de som venter oss de neste dagene. Det er bare å glede seg!
Vi takker for oss og setter kurs mot vårt sentralt beliggende hotell. Idyllisk og rolig ved elven Douro ligger The Vintage House Hotel 5* i hjertet av Dourodalen. Nyt resten av kvelden på hotellet etter en lang og opplevelsesrik dag. Hotellets restaurant er et godt alternativ for middag, men det er også et par muligheter i gangavstand fra hotellet. Reiseleder kan gi tips.

Vintage House Hotel i Pinhao